Najčastejšie otázky (FAQ)

Porovnanie modelov

Sense

Najobľúbenejší aktuálny model, vynikajúci pomer cena/výkon, tento model je vhodný aj pre začínajúcich (bez skúseností) užívateľov v oblasti zdravého sedenia a má veľmi šetrnú a univerzálnu ergonómiu.

Hlavný rozdiel je v odlišnej konštrukcii sedadla a opierky, teda v ergonómii. Sense má veľmi kvalitné, osvedčené a jemné výplňové materiály v sedadle a v opierke, určené pre príjemné a šetrné každodenné sedenie. Sedadlo je základné, pružinové, jednovrstvové, s dobrou priedušnosťou >35%. Celkový pocit je vyvážený, podopretie chrbta je vďaka tvarom mierne. Stolička vyhovuje aj osobám, ktoré nemajú so zdravým sedením zatiaľ žiadne skúsenosti.

Nastavenie optimálnej pozície pomocou mechaniky EXTREM. Širšia opierka hlavy 3D s lenivou (pamäťovou) penou pre relaxáciu krčnej chrbtice.

 

Body+

Model Body+ nadväzuje svojím moderným funkčným designom na historicky najúspešnejšie a najobľúbenejšie staršie modely Therpia BODY, iBODY a SuperBODY.

Bohatý výber poťahov a farieb vrátane prírodných materiálov z najkvalitnejšej merino vlny. Úplne nové dvojité sedadlo SOFT s dvojitým pružinovým roštom, zmenšeným centrom a skvelou priedušnosťou >60%. Odľahčená opierka hlavy 3D pre príjemnú relaxáciu krčnej chrbtice. Modely LR (Long Robust) ponúkajú pohodlné a zdravé sedenie aj vyšším a robustnejším postavám. Výber čiernych alebo chrómových doplnkov. Nastavenie pomocou mechaniky EXTREM a HARD. Podopretie chrbta je výraznejšie, odporučené skôr skúseným užívateľom, ktorí majú skúsenosti so staršími modelmi a vyhovovali im.

 

Energy+

Vlajková loď značky Therapia, konštrukčne aj ergonomicky unikátna špička zdravého sedenia pre najnáročnejších užívateľov.

Pri výrobe sedadla a opierky Energy+ boli použité unikátne revolučné materiály s premenlivou elastickou pamäťou a vynikajúcou priedušnosťou (>80%). Sedadlo je komfortné, dvojité a spoločne s opierkou chrbta ponúka ten najvyšší komfort, aký je len možné dosiahnuť. Mechanika EXTREM a záťažová mechanika HARD zaisťujú funkčnú výbavu a ovládacie prvky pre funkčné nastavenie. Užšia designová opierka hlavy 3D pre relaxáciu krčnej chrbtice. Model E+ ponúka taktiež výnimočný design vrátane prevedenia z luxusnej umelej kože, čo z neho robí model pre tých najnáročnejších.

Therapia SenseTherapia Body+Therapia Energy+

Sense je zdravotná stolička, určená na dlhodobé sedenie s plnou ergonomickou výbavou.

Standi je stolička pre tzv. aktívne sedenie. Časté vstávanie, sedenie za výškovo nastaviteľným stolom, časté striedanie rôznych výšok sedu, státie v kombinácii so sedením, krátke intervaly neprerušovaného sedenia (<1h), relatívne malý priestor pri stole, požiadavka na vyvýšený sed, špeciálna pracovná pozícia a pod…. všade tam si nájde stolička Standi svoje uplatnenie namiesto bežnej (kancelárskej) stoličky. Obecne môžeme povedať, že ide o minimalistický prístup k sedeniu, s vysokou mierou prispôsobenia sa užívateľovi a prostrediu. Vďaka veľmi odolným materiálom s možnosťou kompletnej dezinfekcie využijú tento spôsob sedenia aj laboratóriá, lekári, priemysel a ďalší. Napriek svojej jednoduchosti ponúka Standi skvelú unikátnu ergonómiu, najmä vďaka spoľahlivému podopretiu v oblasti bedier a nakláňaciemu sedadlu s negatívnym uhlom sedu.

Therapia SenseTherapia StandiPorovnanie modelov

Stolička Body+ má masívnejší plný tvar opierky chrbta. Stolička Energy+ má odľahčený a výraznejšie zoštíhlený tvar opierky chrbta. Vďaka rozdielnemu tvaru tejto opierky ponúka Energy+ intenzívnejšie podopretie v oblasti bedier a v zvislej časti chrbta. Opierka Body+ ponúka šetrnejšie a komplexnejšie podopretie najmä širším a robustnejším postavám.

Energy+ ponúka ultimátny design a špičkové ručné spracovanie. Body+ pokračuje v ikonicky čistom designe a v pôvodných líniách.

Therapia Energy+Therapia Body+Porovnanie modelov

Stoličky Therapia obsahujú pružinové systémy, integrované priamo do sedadla, tento systém máme patentovaný úžitkovým vzorom už od roku 2006. Pružiny veľmi aktívne pomáhajú šetrnému dosadaniu, bránia vysedenému sedadlu a výrazne predlžujú životnosť stoličky. Naším cieľom nie je cvičenie alebo balansovanie, pretože obmedzuje sústredenie sa na prácu, ale dokonalé a veľmi šetrné podopretie konkrétnej postavy užívateľa s účelom maximálneho komfortu a podpory koncentrácie a mentálneho výkonu. Stoličky Therapia a ich pružiny nie sú určené na cvičenie, v žiadnom prípade neodporúčame pri sústredení sa na prácu na stoličke cvičiť alebo inak balansovať.

Všetky naše modely sú gendrovo neutrálne, teda vhodné pre mužov aj pre ženy. Navzájom sa líšia iba odporúčanou veľkosťou a typom postavy (výška + váha) a potom je to len otázkou vašich designových preferencií.

Zobrazit produkty

Výber a nákup stoličky

V prípade, že máte chronické alebo vážnejšie problémy, odporúčame sa ešte pred nákupom poradiť o vhodnosti zdravého sedenia Therapia s vaším lekárom alebo fyzioterapeutom. Všeobecne môžeme odporučiť pred nákupom vyskúšanie stoličky v niektorej z našich autorizovaných predajní.

Užívateľsky najšetrnejší model vhodný aj pre klientov so zdravotnými problémami je Sense.

Ak preferujete čo najšetrnejšie dosadanie, vyskúšajte model Body+ príp. Energy+

Najmenej vhodným modelom pri problémoch s chrbtom je stolička Standi. Táto stolička vyžaduje skôr vitálnejšieho, aktívneho a zdravšieho užívateľa.

Therapia SenseTherapia Body+Therapia Energy+

Stolička nenáročná na priestor je práve Standi – porovnajte si rozmery s ostatnými stoličkami, príp. s tou vašou.

Porovnanie modelov

Vyvýšená verzia sedenia je moderným spôsobom sedenia za počítačom, napr. v kombinácii s výškovo nastaviteľným stolom. Existuje ale veľa špecializovaných profesií – práce v laboratóriu, lekári, priemysel a iné, kde je nutné prispôsobiť výšku sedenia konkrétnemu pracovisku s inou, výrazne vyššou (ako bežnou) výškou stolu. Standi ponúka unikátne riešenie všetkým profesiám, pri ktorých je bežná výška stolu nevyhovujúca.

Therapia Standi

Škandinávci sedia v porovnaní s ostatnými národmi výrazne vyššie. To je dané aj tým, že ich pracovné stoly sú výškovo nastaviteľné. Škandinávsky štýl znamená teda vyvýšený sed, ktorý lepšie podporuje krvný a lymfatický obeh – optimálne v kombinácii s výškovo nastaviteľným stolom.

Ďalšou typicky škandinávskou vlastnosťou je minimalizmus. To je dôvod, prečo stolička Standi neponúka bohatú funkčnú výbavu tak ako ostatné modely. Nemôže ale chýbať nakláňanie sedadla, nastavenie hĺbky sedu a spoľahlivá podpora v oblasti bedier.

V bežných prípadoch priamo v našom sídle v Krnove (CZ) alebo pri niektorom z našich autorizovaných SK predajcov (v prípade normálnej prevádzky služieb a obchodov).

Autorizovaní predajcovia

Bohužiaľ, túto službu neponúkame. Na individuálnom požičaní je možné sa dohodnúť s niektorým z našich autorizovaných predajcov. Pri nákupe na súkromnú osobu na našom e-shope máte možnosť stoličku vrátiť v pôvodnom obale do 14 dní od prevzatia, v prípade, že vám tovar nebude vyhovovať.

Autorizovaní predajcovia

Všeobecne je nevyhnutné stoličku pred domácimi miláčikmi chrániť. Sliny, pazúre a hryzenie nenávratne poškodia čalúnenie. Na preventívnu ochranu slúžia ochranné poťahy (model Sense), ktoré sú vhodné na pranie, príp. je možné použiť aj ochranný poťah (model Standi), nevhodný na pranie. Aj napriek tomu odporúčame vašu stoličku pravidelne kontrolovať, či váš domáci miláčik nespôsobil na stoličke závažnejšie škody.

Doplnky

Naše akčné zvýhodnené modely nájdete na našom e-shope v Akčná ponuka mesiaca v sekcii Výpredaj.

Zobraziť produkty

Platba je z technických dôvodov možná len prevodom z účtu alebo kartou.

Poťahya príslušenstvo

Poťahy a príslušenstvo

Aby pružinové sedadlo našich stoličiek fungovalo správne, je nutná určitá vôľa poťahu. Mierne nariasenie alebo zhrnutie poťahu nie je reklamačnou chybou, ale je to úplne bežný jav, vzniknutý používaním výrobku.

V prípade, že by sa zhrnutie poťahu bolo veľmi výrazné, príp. by bránilo používaniu výrobku, kontaktujte prosím servis@therapia.cz.

Pri modeloch, starších ako 10 rokov ponúkame v rámci pozáručného servisu, výmenu opotrebovaných dielov za nové. Prečalúnenie, teda iba výmena poťahu na stoličkách Therapia nie je technicky možné.

Požiadavky na pozáručný servis môžete zaslať prostredníctvom nášho formulára.

Reklamace a pozáruční servis

Technické otázky

Všeobecné informácie, obchodné podmienky a ďalšie dokumenty vrátane návodov a videí nájdete v zapätí stránky.

Návody a videá

Rozmery, videá, technické informácie a informácie k poťahom nájdete pri každej skupine stoličiek v sekcii Technické parametre (predposledná sekcia).

Mechanické diely mechaniky a ďalšie spojenia vyžadujú minimálnu konštrukčnú vôľu. Tá je daná už od výroby od našich zahraničných dodávateľov komponentov. Ak máte pocit, že vôľa je neprimerane veľká a sprevádzajú ju hlasné nepríjemné prejavy, kontaktujte nás na servis@therapia.cz.