Najčastejšie otázky (FAQ)

Porovnanie modelov

Sense

Cenovo najdostupnejší model, vynikajúci pomer cena/výkon. Tento model je vďaka veľmi šetrnej ergonómii vhodný pre zákazníkov, ktorí zdravé sedenie ešte len objavujú.

Hlavný rozdiel oproti modelom Body+ je v odlišnej konštrukcii sedadla a podpery, teda v ergonómii. Sense má veľmi kvalitné, osvedčené a jemné výplňové materiály v sedadle a opere pre príjemné a šetrné každodenné sedenie. Sedák je základný, pružinový, jednovrstvový, s pomerne dobrou priedušnosťou >35%. Celkový pocit je vyvážený, podoprenie chrbta je vďaka šetrnému tvarovaniu mierne. Stolička vyhovie aj osobám, ktoré nemajú so zdravým sedením zatiaľ žiadne skúsenosti, popr. aj osobám s chronickými problémami.

Nastavenie optimálnej pozície zaisťuje polohovacia mechanika EXTREM. Dynamické sedenie, kedy chrbtová opierka vyvíja jemný tlak na chrbát, je vďaka špeciálnemu oneskorenému chodu, veľmi príjemné. Mechanika EXTREM umožňuje taktiež negatívny sklon sedadla a to v dvoch polohách. To mení uhol nastavenia panvy a zároveň podporuje krvný obeh a môže tak významne pomôcť osobám s vrodenými alebo chronickými problémami.

Nevýhodou môže byť nedostatočná protiváha mechaniky v maximálnych hodnotách – teda pre osoby robustné a vysoké.

Širšia hlavová opierka 3D s lenivou penou ponúka šetrnú relaxáciu krčnej chrbtice.

Body+

Model Body + nadväzuje moderným funkčným designom na historicky najúspešnejšie a najobľúbenejšie staršie modely Therapia BODY.

Bohatý výber poťahov a farieb vrátane prírodných materiálov s najkvalitnejšou merino vlnou (FX). Úplne nový dvojitý sedák SOFT s dvojitým pružinovým roštom, zmenšeným centrom a skvelou priedušnosťou >60%. Odľahčená hlavová opierka 3D pre príjemnú relaxáciu krčnej chrbtice. Modely LR (Long Robust) ponúkajú pohodlné a zdravé sedenie aj vyšším a robustnejším postavám.

Nastavenie pomocou zosilnenej mechaniky HARD s veľkou odolnosťou. Podopretie chrbta je výraznejšie, dynamický sed je oproti modelu SENSE aktívnejší a reaguje ihneď na zmenu polohy chrbta. Mechanika HARD má dostatočnú silu protiváhy aj v krajných hodnotách odporúčanej váhy na výšky, teda pre osoby vysoké a robustné.

Nevýhodou mechaniky HARD je, že neumožňuje negatívny sklon sedu.

Energy+

Vlajková loď značky Therapia, konštrukčne aj ergonomicky unikátny reprezentant spoľahlivého a moderného zdravého sedenia pre najnáročnejších užívateľov.

Pri modeli Energy+ boli pre sedák a podperu použité úplne unikátne revolučné materiály s premenlivou elastickou pamäťou, vodoodpudivosťou a vynikajúcou priedušnosťou (>80%). Originálne pružinový sedák je komfortný, dvojitý a spoločne s chrbtovou opierkou ponúka najvyšší dosiahnuteľný komfort. Funkčnú výbavu a ovládacie prvky pre funkčné nastavenie zaisťuje záťažová mechanika HARD. Užšia designová hlavová podpierka 3D na účinnú relaxáciu krčnej chrbtice. Model E+ ponúka aj výnimočný design kombináciou dvoch materiálov vrátane klasického prevedenia v luxusnej umelej koži a je preto určený najnáročnejším užívateľom.

Limitovaná kolekcia E+Gamer pre herných nadšencov vo výnimočne provokatívnom vzhľade.

Therapia SenseTherapia Body+Therapia Energy+

Sense, Body+ a Energy+ sú zdravotné stoličky určené na dlhodobé sedenie s plnou ergonomickou výbavou. Hlavnou výhodou týchto modelov je ponuka veľkostí pre rôzne postavy.

Standi je univerzálna minimalistická stolička pre „aktívne sedenie“. Časté vstávanie, sedenie pri výškovo nastaviteľnom stole, časté striedanie rôznej výšky sedu, státie v kombinácii so sedením, krátke intervaly neprerušovaného sedenia (<1h), relatívne malý priestor pri stole, požiadavka na zvýšený sed, špeciálne pracovné pozície a pod… Tam všade sa môže stolička Standi skvele uplatniť miesto bežnej (kancelárske) stoličky. Standi ocenia aj domáce kancelárie a detské a študentské pracovne.

Všeobecne sa dá povedať, že Standi ponúka minimalistický prístup k sedeniu, s vysokou mierou prispôsobenia sa užívateľovi a prostredia. Vďaka veľmi odolným materiálom s možnosťou kompletnej dezinfekcie tento spôsob sedenia využijú aj laboratóriá, lekári, priemysel a ďalšie. Napriek svojej jednoduchosti ponúka Standi skvelú unikátnu a spoľahlivú ergonómiu najmä vďaka spoľahlivému podopreniu bedrovej oblasti a naklápaciemu sedáku s negatívnym uhlom sedu.

Therapia SenseTherapia StandiPorovnanie modelov

Stolička Body+ má masívnejší plný tvar chrbtovej opierky. Stolička Energy + má odľahčený a výraznejšie zoštíhlený tvar chrbtovej opierky a celkovo hranatejší design. Vďaka rozdielnemu tvaru podpery ponúka Energy+ viac intenzívne podoprenie bedier a zvislej časti chrbta a súčasne maximálne komfortné dosadanie.

Body+ ponúka šetrnejšie a komplexnejšie podoprenie chrbta najmä širším a vyšším (robustným) postavám a dvojitý zdravotný sedák na dlhé sedenie.

Energy+ ponúka ultimátny design a špičkové ručné spracovanie, vrátane klasického luxusného designu koženého poťahu (kvalitná umelá koža RX).

Body+ pokračuje v ikonickom čistom designe a pôvodných líniách značky Therapia.

Therapia Energy+Therapia Body+Porovnanie modelov

Stoličky Therapia obsahujú pružinové systémy integrované priamo vo vnútri sedáku, tento originálny systém bol patentovaný úžitkovým vzorom už od roku 2006. Pružiny aktívne pomáhajú šetrnému dosadnutiu, bránia presadeniu sedáku a predlžujú tak výrazne životnosť stoličky. Našim cieľom nie je cvičenie alebo balansovanie, pretože obmedzuje sústredenie na prácu, ale dokonalé a veľmi šetrné podoprenie konkrétnej postavy užívateľa za účelom maximálneho osobného komfortu a podpory koncentrácie a mentálneho výkonu. Stoličky Therapia a pružiny v nich nie sú rozhodne určené na cvičenie, v žiadnom prípade neodporúčame pri sústredenej práci na stoličke cvičiť či inak balansovať.

Všetky naše modely sú rodovo neutrálne, sú teda vhodné ako pre ženy, tak aj pre mužov. Vzájomne sa líšia iba odporúčanou veľkosťou a typom postavy (výška + váha) a potom je to pri výbere len otázka vašich designových preferencií a konkrétnych požiadaviek na ergonómiu.

Zobrazit produkty

Výber a nákup stoličky

Ak máte chronické alebo vážnejšie problémy, odporúčame pred nákupom konzultáciu s vaším lekárom alebo fyzioterapeutom o vhodnosti zdravého sedenia Therapia. Všeobecne je možné odporučiť odskúšanie pred samotným nákupom v niektorej autorizovanej predajni.

Užívateľsky najšetrnejší model vhodný aj pre niektoré bolestivé prípady je Sense.

Pokiaľ chcete čo najšetrnejšie dosadanie, a výraznejšie podoprenie chrbta, potom vyskúšajte model Body+ alebo Energy+.

Najmenej vhodný model pri problémovom chrbte je potom Standi. Táto stolička vyžaduje skôr vitálnejšieho, aktívneho a zdravšieho užívateľa s nie príliš robustnou a vysokou postavou.

Therapia SenseTherapia Body+Therapia Energy+

Stolička nenáročná na priestor je práve Standi – porovnajte si rozmery s ostatnými stoličkami, príp. s tou vašou.

Porovnanie modelov

Zvýšená verzia sedenia je moderný spôsob sedenia pri počítačoch, napr. v kombinácii s výškovo nastaviteľným stolom. Je ale mnoho špecializovaných profesií – laboratóriá, lekári, priemysel a iné, kde je nevyhnutné prispôsobiť výšku sedenia konkrétnemu pracovisku s inou, väčšinou výrazne vyššou, než bežnou (kancelárskou) výškou stolov. Práve tu ponúka Standi unikátne riešenie všetkým profesiám, kde bežná výška stoličky nevyhovuje.

Therapia Standi

Škandinávci venujú zdravému pracovnému aj životnému prostrediu veľkú pozornosť. Oproti zvyšku Európy pri kancelárskej práci sedí výrazne vyššie. Je to dané aj tým, že pracovné stoly na väčšine pracovísk sú už obvykle výškovo nastaviteľné. Škandinávsky štýl teda znamená mierne zvýšený sed, ktorý lepšie podporuje krvný a lymfatický obeh – optimálne v kombinácii s výškovo nastaviteľným stolom.

Ďalšia typická škandinávska vlastnosť je minimalizmus. Preto stolička Standi zámerne neponúka bohatú funkčnú výbavu ako ostatné modely. Nechýbajú ale dôležité ergonomické funkcie – negatívne naklápanie sedadla, nastavenie hĺbky sedu a spoľahlivá bedrová podpora s výškovým nastavením.

Najväčší showroom s viac ako 100 vystavenými stoličkami Therapia je v sídle výrobcu v Krnove (CZ), v okrese Bruntál. Radi vám tu pomôžeme vybrať tú správnu zdravotnú stoličku.

Na odskúšanie stoličiek Therapia môžete navštíviť aj našich autorizovaných predajcov.

Autorizovaní predajcovia

Bohužiaľ, zapožičanie stoličiek neponúkame. Pri nákupe na súkromnú osobu na našom e-shope máte možnosť stoličku vrátiť v pôvodnom obale do 14 dní od prevzatia, pokiaľ vám nebude vyhovovať. Firmám ponúkame testovací nákup jedného vybraného modelu s možnosťou vrátenia do 14 dní alebo bezplatnú zapožičanie vybraného modelu (pre väčšie nákupy nad 10 ks stoličiek).

Autorizovaní predajcovia

Všeobecne je úplne nevyhnutné stoličku veľmi starostlivo pred domácimi miláčikmi chrániť. Sliny, pazúriky a hryzenie nenávratne poškodia originálne čalúnenie. Na preventívnu ochranu slúži sada prateľných ochranných poťahov pri modeloch Body+. Stoličku Standi spoľahlivo ochráni neprateľný ochranný poťah. Je nutné ale aj tak pravidelne kontrolovať, či váš maznáčik nespôsobil na vašej stoličke vážnejšie defekty.

Odporúčame stoličku pravidelne čistiť a impregnovať odporúčanými prostriedkami.

Doplnky

Naše akčné zvýhodnené modely nájdete v našom e-shope v Akčnej ponuke mesiaca a v sekcii Výpredaj.

Zobraziť produkty

Platba je z technických dôvodov možná iba buď prevodom z účtu alebo platobnou kartou.

Poťahya príslušenstvo

Poťahy a príslušenstvo

Pre správnu funkciu pružinového sedadla na našich stoličkách je potrebná určitá vôľa poťahu. Mierne nariasenie alebo zhrnutie poťahu nie je reklamačná závada, ale úplne bežný jav vzniknutý používaním výrobku.

Pokiaľ by sa zhrnutie poťahu prejavilo veľmi výrazne, popr. bránilo v bežnom používaní výrobku, kontaktujte nás prosím na servis@therapia.cz.

Na modely nie staršie ako 10 rokov ponúkame v rámci pozáručného servisu výmenu opotrebovaných dielov za nové. Prečalúnenie, teda výmena iba poťahu nie je na stoličkách Therapia technicky uskutočniteľná.

Svoje požiadavky na pozáručný servis môže zaslať prostredníctvom nášho formulára.

Reklamácie a pozáručný servis

Technické otázky

Všeobecné informácie, obchodné podmienky a ďalšie dokumenty vrátane návodov a videí nájdete v päte stránky.

Návody a videá

Rozmery, videá, technické informácie a informácie k poťahom nájdete pri každej skupine stoličiek v sekcii Technické parametre (predposledná sekcia).

Univerzálne kolieska, ktoré používame na všetkých typoch stoličiek Therapia, nahrádzajú vďaka modernej konštrukcii predchádzajúci výber koliesok podľa povrchu podlahy (tvrdé, mäkké) a sú teda vhodné pre všetky typy podláh.

Mechanické diely polohovacej mechaniky, sedadla a ďalšie pohyblivé spojenia vyžadujú minimálnu konštrukčnú vôľu a sú teda úplne bežné. Nejde o vadu výrobku. Pokiaľ máte napriek tomu pocit, že vôle sú neprimerane veľké, sprevádzajú ich veľmi hlasné nepríjemné prejavy, ktoré obmedzujú bežné užívanie výrobku, kontaktujte nás prosím na servis@therapia.cz.