Zdravotné stoličky na mieru.Zdravé sedenie, ktoré nepozná slovo kompromis.Už 18 rokov.

České kvalitné zdravotné stoličky od spoločnosti Prowork sú na trhu už od roku 1995. Po dlhoročnom vývoji sme v roku 2005 vyvinuli unikátnu konštrukciu so systémom patentovaných biozón, ktoré podporujú zdravé sedenie a držanie tela. Vďaka dlhodobému testovaniu a klinickému hodnoteniu sa stala Therapia prvou rýdzo českou zdravotnou stoličkou, odporúčanou pre dlhé pracovné sedenie za počítačom a pre rôzne veľkosti a typy postáv. Po 18 rokoch na trhu je značka Therapia synonymom unikátnej zdravotnej stoličky, vyrábanej na mieru v prémiovej kvalite.

Zdravotná stolička. Vyplatí sa vôbec?

Stoličky Therapia sú výrazne drahšie ako bežné kancelárske stoličky. Vyplatí sa teda vôbec zdravé sedenie? Výnimočnosť stoličiek spočíva v použití bioaktívnych zón, ktoré pri aktívnom sede pôsobia na všetky dôležité časti ľudského tela a zásadným spôsobom bránia nesprávnej pozícií tela počas sedenia.

Ako fungujú aktívne biozóny?

Ide o špeciálne tvarované dotykové oblasti sedadla a opierky, ktoré podpierajú sedacie partie, ruky a chrbát. Podporujú správne dýchanie, zaisťujú šetrné dosadanie a účinne aktivizujú krvný a lymfatický obeh. Spríjemňujú dlhé sedenie a zabraňujú bolestivým stavom Vášho tela. Ergonomicky tvarovaná opierka hlavy umožňuje rýchlu relaxáciu krčnej chrbtice. Príjemné 4D područky podopierajú lakte pri písaní na klávesnici, optimálne podopretie je dopriate aj Vašim bedrám a chrbtu. Stolička Therapia je jednoducho Vaším osobným terapeutom.

Oproti bežným stoličkám ponúkajú zdravotné stoličky mimoriadne možnosti individuálneho nastavenia a celý rad dôležitých ergonomických funkcií.

  • Dynamický sed mení ťažisko tela a bráni svalovej strnulosti. Prifúknutie v bedrovej oblasti zaisťuje podopretie bedier, dôležité pre odľahčenie chrbtice. Dlhodobé testovanie ukázalo, že zdravotné stoličky zvyšujú sústredenie a účinne zabraňujú únave a bolestiam.
  • Prémiová kvalita neponúka len funkčný design, moderný vzhľad a špičkové spracovanie. Stoličky Therapia predstavujú tiež 100% kvalitu všetkých dôležitých komponentov, ekologickú výrobu, záruku, udržateľnosť a garantovanú životnosť.

Vďaka profesionálnemu zákazníckemu servisu Vám s výberom Vašej zdravotnej stoličky bezplatne poradíme. Stoličky Therapia môžete jednoducho a bez rizika nakúpiť online s možnosťou vrátenia peňazí do 14 dní.

Na zdravotné stoličky Therapia sa vzťahuje 5 ročná záruka. Ich predpokladaná životnosť je 10 a viac rokov. Za hodinu zdravého sedenia takto zaplatíte pár centov. Takáto investícia do vlastného zdravia sa Vám určite vyplatí.

Čo to znamená „stolička na mieru“?

Ako úplne prví sme vytvorili zdravotné stoličky pre rôzne veľkosti a typy postáv. Každý si môže vybrať svoju pracovnú stoličku na mieru, presne podľa svojich individuálnych potrieb. Aktuálny sortiment Therapia zahŕňa zdravotné stoličky pre malé, stredné, vysoké, robustné, ale aj extrémne štíhle postavy. Ponúkame teda riešenie presne na mieru. Svoju zdravotnú stoličku si navyše môžete objednať online, k dispozícii sú 4 originálne modelové rady.

Pri výbere sa riaďte odporúčanými parametrami pre veľkosť postavy. Najdôležitejšia je Vaša výška. Ak Vám chýba alebo presahuje niekoľko cm oproti odporúčaniu, je to stále v tolerancii. Rozmery vybranej stoličky je dobré orientačne porovnať s rozmermi Vašej súčasnej pracovnej stoličky. Veľmi dôležitá je správna veľkosť sedadla, výška chrbtovej opierky a výška sedu.

Vzdialenosť Vašich ramien odpovedá približne šírke sedadla, tak aby Vaše lakte boli pohodlne podopreté v prirodzenej pozícii. Pri vyššej postave (nad 190cm) si overte, že má stolička dostatočnú hĺbku sedu a zvoľte nižšiu alebo vyššiu výšku sedu, podľa výšky vášho pracovného stolu. Šírku a hĺbku sedadla nájdete v technických parametroch každého modelu.

Výberu svojej budúcej stoličky na mieru venujte pred nákupom maximálnu pozornosť.

Ak si nie ste ešte úplne istí, kontaktujte najbližšieho autorizovaného predajcu a vybraný model si u neho vyskúšajte. Po zakúpení odporúčame prvotné správne nastavenie stoličky. V sekcii Nastavenie a videá nájdete krátke videonávody, ako si jednotlivé funkcie vašej zdravotnej stoličky nastaviť ľahko, krok za krokom.

Zdravotné stoličky na mieru Therapia ponúkajú najvyšší individuálny komfort pre každodenné pohodlie a podporujú vaše sústredenie a 100% pracovný výkon. Zmeňte klasické sedenie na terapiu.

Herná zdravotná stoličkaTherapia E+Gamer

Unikátna novinka – špičková herná stolička E+Gamer s mimoriadnym limitovaným designom. Stolička je k dispozícii v 3 veľkostiach pre postavy od 155 cm/60 kg do 200 cm/130 kg. Poťahy HX (kvalitná látka) s doplnkovými časťami RX (luxusná vinylová koža). To je nová limitovaná edícia zdravotnej stoličky E+Gamer.

Viac o E+GamerKúpiť

Prestížna zdravotná stoličkaTherapia Energy+

je našou vlajkovou loďou pre tých najnáročnejších klientov. Ponúka nielen zdravé sedenie a výnimočný osobný komfort, ale tiež dokonalú symbiózu ergonómie, designu a špičkovej ručnej práce. Stolička Therapia Energy+ je k dispozícii v 3 veľkostiach pre postavy od 155 cm/60 kg do 200 cm/130 kg. Možnosť voľby poťahu HX (kvalitná látka) alebo RX (luxusná vinylová koža).

Viac o Energy+Kúpiť

Dispečerská zdravotná stoličkaBody+ 24/7

Je zdokonalenou verziou najpredávanejšej stoličky Therapia do nepretržitých prevádzok. Ponúka zvýšenú odolnosť, skvelú egornómiu a predovšetkým spoľahlivú ochranu zdravia pri celodennej práci dispečerov. Najodolnejší poťah triedy BX, zosilnený mechanizmus HARD, ochranné prateľné poťahy a ďalšie funkčné doplnky zaisťujú komfortné sedenie alebo relaxáciu pri prevádzke 24/7, úplne bez kompromisov. Maximálna nosnosť 200 kg a záruka 5 rokov.

Viac o Body+ 24/7Kúpiť

Prémiová zdravotná stoličkaTherapia Body+

je náš najnovší a aktuálne najpredávanejší model v plnej ergonomickej výbave. Nahradil a výrazne zdokonalil starší obľúbený model BODY. Prémiová stolička Body+ je k dispozícii v 4 veľkostiach pre postavy od 150cm/50kg až do 205cm/130kg. Možnosť voľby poťahu HX (kvalitná látka) alebo FX (ekologicky šetrný prírodný poťah s prímesou 100% MERINO vlny).

Viac o Body+Kúpiť

Šetrná zdravotná stoličkaTherapia Sense

je cenovo najdostupnejšia stolička Therapia v plnej funkčnej výbave. Vďaka použitým príjemným mäkkým materiálom je vhodná aj pre osoby s bolesťami alebo s chronickými problémami, ktoré ešte nemajú skúsenosti so zdravotnými stoličkami. Pri vývoji tohto modelu stoličky Sense sme sa zamerali na veľmi šetrné dosadanie a jemné tvary opierky chrbta pre vaše maximálne pohodlie. Ak si vyberáte svoju prvú zdravotnú stoličku, model Sense je správnou voľbou. K dispozícii v 4 veľkostiach pre postavy od 150 cm/50 kg do 205 cm/110 kg. Možnosť voľby poťahu v kombinácii HX (kvalitná látka) a CX (luxusná vinylová koža).

Viac o SenseKúpiť

Univerzálna zdravotná stoličkaTherapia Standi

jednoduchá univerzálna zdravotná stolička škandinávskeho typu pre aktívne dynamické sedenie a správne podopretie chrbta. Je vhodná pre stredne štíhle postavy. Optimálne riešenie pre vyvýšené sedenie za nastaviteľnými stolmi v laboratóriách, ordináciách, za výrobnými linkami a v dielňach, na recepciách, v domácej pracovni a kancelárii. Hlavnými výhodami stoličky sú minimálne nároky na veľkosť pracoviska, veľký rozsah použitia pri rôznych činnostiach a v rôznom prostredí.  K dispozícii v nízkej a vyvýšenej verzii, s područkami a aj bez nich. Ľahko vyčistiteľný antibakteriálny poťah z nekĺzavej vinylovej kože (kombinácia CX/NX).

Viac o StandiKúpiť

Pri nákupe akejkoľvek stoličky Therapia na našom e-shope, ponúkame možnosť bezplatného vrátenia stoličky do 14 dní. Platí aj pre firemné (testovacie) nákupy právnických alebo fyzických osôb, pri nákupe 1 ks stoličky Therapia.

Ešte viac zdravého sedenia. Ešte viac terapie.

Naše historicky najúspešnejšie modely Body a Energy vyvíjame nepretržite už od roku 2005. Vďaka unikátnym konštrukčným vylepšeniam a novým materiálom ich posúvame ďalej a ďalej, pre Váš vyšší osobný komfort. Ak vám v minulosti vyhovoval niektorý model Body, vyskúšajte najnovší Body+. V prípade, že ste si obľúbili niektorý starší model Energy, odporúčame súčasný model Energy+.

BODY

ENERGY

Porovnanie zdravotných stoličiek Therapia

od 499,00  s DPH

999,00  s DPH

1039,00  s DPH

od 1199,00  s DPH

1399,00  s DPH

1399,00  s DPH